środa, 06 kwiecień 2016 17:25

Sukces Russell Bedford w Polsce, to przede wszystkim właściwa strategia gospodarcza

W maju 2016r Russell Bedford Poland będzie obchodzić 5 lecie po rebrandingu w Polsce. O tym, jak zmieniła się  firma, jak wygląda obecny model działalności firmy oraz co wpłynęło na suces grupy rozmawialiśmy z Andrzejem Dmowskim, CEO w Russell Bedford.

 

Jestem dumny z faktu, iż byliśmy w stanie pomóc tak wielu ludziom i firmom. Sądzę, że jest to zasługa bardzo silnej pozycji na rynku w zakresie podatków, prawa oraz szkoleń oraz zindywidualizowanego podejścia do każdego klienta,  bez względu na charakter współpracy.

Angelika Kozłowska: W jaki sposób działa Russell Bedford?

Andrzej Dmowski: W tym roku mija 5 lat od zmiany modelu działalności firmy w Polsce. Dokonaliśmy kilku istotnych przekształceń, które miały na celu usprawnienie pracy firmy. Podczas tej przemiany przeprowadziliśmy m.in. rebranding. Obecnie  wszystkie podmioty w grupie działają pod wspólną marką jaką jest Russell Bedford. Jesteśmy członkiem międzynarodowej sieci firm doradczych Russell Bedford International. Współpracujemy z prawnikami, doradcami podatkowymi, audytorami, doradcami podatkowymi, księgowymi, finansistami czy np. doradcami biznesowymi. Russell Bedford doradza klientom w ponad 100 krajach. Mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

AK: Jak wygląda podział pracy w Russell Bedford?

AD: W ramach nowego modelu działalności w Polsce, działają podmioty Grupy Russell Bedford w Polsce, tj. Russell Bedford Poland zajmujący się doradztwem podatkowym, doradztwem bilansowym oraz doradztwem sprawozdawczo-finansowym; Russell Bedford Poland Audyt - odpowiada za badanie sprawozdań finansowych oraz usługi poświadczające; Russell Bedford Dmowski i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka - doradztwo prawne, windykacja wierzytelności, doradztwo dla grup kapitałowych oraz Russell Bedford Poland Akademia, która zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń otwartych, zamkniętych, jak również organizacją konferencji i kongresów. Poszczególnymi podmiotami kierują odpowiedni partnerzy zarządzający. Wewnątrz działów pracownicy podzieleni są na zespoły zajmujące się konkretnymi projektami, które w danej chwili realizujemy.

AK: Powiedział Pan, że 5 lat temu zmienił się model działalności firmy w Polsce, a jak wygląda działalność Russell Bedford na rynku międzynarodowym?

AD: W zeszłym roku obchodziliśmy okrągłą rocznicę 30 lat sieci Russell Bedford International. Przez te trzy dekady firma wypracowała rozwiązania, które na stałe wpisały się w politykę całej sieci. Russell Bedford International stawia przede wszystkim na profesjonalizm i bliskie relacje z klientem. W RB International kluczowi managerowie cały czas pozostają w bezpośrednim kontakcie z klientem. To buduje zaufanie oraz pewność, że do każdego klienta podchodzimy z szacunkiem i zaangażowaniem.

AK: Największy powód do dumy firmy to...?

AD: Klienci. Jestem dumny z faktu, iż byliśmy w stanie pomóc tak wielu ludziom firmom. Sądzę, że jest to zasługa bardzo silnej pozycji na rynku w zakresie podatków, prawa oraz szkoleń oraz zindywidualizowanego podejścia do każdego klienta,  bez względu na charakter współpracy. To wszystko udało nam się wypracować w ciągu ostatnich 5 lat i z tego powodu jestem bardzo dumny. Kiedy wracają do nas klienci z którymi współpracowaliśmy wcześniej, wiem, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę.

AK: Co Pana zdaniem stanowi o sukcesie Grupy Russell Bedford w Polsce?

AD: Moim zdaniem bardzo duże znaczenie miała tutaj strategia gospodarcza. W ramach działalności zajmujemy się podatkami krajowymi, podatkami międzynarodowymi, szkoleniami i konferencjami, rewizją finansową, outsourcingiem czy np. doradztwem gospodarczym. Powołaliśmy również kancelarię prawną oraz kancelarię biegłych rewidentów. Z uwagi na znaczący rozwój firmy wydzielamy nowy podmiot, który będzie specjalizował się w outsourcingu finansowym i kadrowo-płacowym. Bardzo dobrze przebiega również współpraca na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. To wszystko powoduje, że jesteśmy w stanie w pełnym zakresie świadczyć nie tylko usługi prawne, lecz także finansowe, szkoleniowe, księgowe czy kadrowo-płacowe.

AK: Jakie było Pana podstawowe założenie podczas zakładania spółki?

AD: Kiedy zakładaliśmy spółkę, przede wszystkim chciałem świadczyć najbardziej specjalistyczne usługi z zakresu prawa, podatków, rachunkowości i finansów. Aktualnie firma to sześć działów: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, szkolenia, audyt, outsourcing księgowości i płac oraz doradztwo gospodarcze. Współpracuje z nami coraz więcej naprawdę zdolnych ludzi. Doświadczenie, które posiadamy powoduje, że możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

AK: Co wyróżnia Russell Bedford na tle innych firm?

AD: Jako jeden z niewielu podmiotów świadczymy kompleksowe usługi na styku prawa handlowego, prawa bilansowego i podatkowego, zapewniając tym samym najwyższą jakość usług oraz zachowując pełen profesjonalizm bez względu na charakter współpracy. 

AK: Co chciałby Pan powiedzieć klientom Russell Bedford oraz czytelnikom RB Magazine?

AD: Przede wszystkim pragnę podziękować Państwu za zaufanie jakim nas darzycie. Obiecuję również, że dołożymy wszelkich starań, aby usługi które świadczymy - były na jeszcze wyższym poziomie. Jeszcze raz dziękuję!

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Ulga na robotyzację – kiedy i w jaki sposób można z niej skorzystać? - Russell Bedford https://t.co/MFuSyhV4ds
12hreply
RB__Poland Prawnicy wetują zmiany w zakresie wyłączenia jawności rozpraw - Russell Bedford https://t.co/JRGzDYSKHy
RB__Poland Możliwe przesunięcie terminu instalacji kasy on-line - Russell Bedford https://t.co/4KeOG92iFy
RB__Poland Czy prawo do oddychania czystym powietrzem jest dobrem osobistym? - Russell Bedford https://t.co/2K8kpYDJSk