środa, 02 październik 2019 09:00

Relacja z międzynarodowej polsko-niemieckiej konferencji podatkowej „Uszczelnianie systemów podatkowych w krajach Unii Europejskiej”

W dniach 23-24 września uczestniczyliśmy w Międzynarodowej polsko-niemieckiej konferencji podatkowej „Uszczelnianie systemów podatkowych w krajach Unii Europejskiej”, odbywającej się w Zielonej Górze. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Lubuski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Wielkopolski Oddział KIDP oraz Zachodniopomorski Oddział KIDP.

Uczestnikami byli doradcy podatkowi, adwokaci, autorzy licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego, członkowie zarządu KRDP oraz wykładowcy uczelni wyższych wydziału prawa. Spotkanie osobowości z tak różnych środowisk było doskonałą okazją do wymiany poglądów.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się wykładem inaugurującym przewodniczącego KIDP. Harmonogram przewidywał wystąpienia na temat raportowania schematów podatkowych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Dzięki temu uczestnicy niemal natychmiast mogli dostrzec różnice w funkcjonowaniu prawa podatkowego tych dwóch państw.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla przybyłych gości. Jedną z nich był wyjazd do pobliskiej winnicy. Po powrocie na uczestników czekała już uroczysta kolacja.

Następnego dnia przyszedł czas na kolejne wystąpienia. Jednym z nich było to wygłoszone przez dr. Andrzeja Dmowskiego, który reprezentował firmę Russell Bedford. Ekspert przeprowadził półtoragodzinną prelekcję. Słuchacze mogli zapoznać się z założeniami zmian w polskich przepisach podatkowych w roku 2019 i 2020 tych dotyczących cen transferowych oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. Po wystąpieniu nadeszła pora na zakończenie konferencji.

Miasto z bogatą i ciekawą historią, jakim jest Zielona Góra, okazało się idealnym miejscem do zorganizowania debat na temat uszczelniania systemów podatkowych.

 

 

 

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx
RB__Poland RB Magazine numer 66 - zapraszamy do pobierania za darmo https://t.co/6vybR1p617 https://t.co/8Pt3AgJ8k7
RB__Poland Russell Bedford kontynuuje ekspansję w Afryce - Russell Bedford https://t.co/gdO2jpjBLV
RB__Poland Podwyższenie kapitału zakładowego z innych kapitałów spółki jest dochodem z udziału w jej zyskach (PIT) - Russell B… https://t.co/xDu3ObSmI3