piątek, 27 wrzesień 2019 07:05

Raport podsumowujący Forum podatkowe w Poznaniu

Forum podatkowe w Poznaniu to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Z inicjatywy Regionalnych Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Śląskiego w tym roku odbyło się w dniach 13 – 14 maja. Tematem przewodnim były podatki przyszłości. Dziś dostajemy raport, który podsumowuje to wyjątkowe zdarzenie.

Grono słuchaczy tegorocznego forum podatkowego w Poznaniu liczyło 230 osób obecnych na salach i wykładowych i ponad 2 tys. osób śledzących online bezpośrednią transmisję z obrad. To dwudniowe spotkanie wypełnione było praktyczną wiedzą, pochodzącą od ponad 50 wybitnych specjalistów, w tym dr. Andrzeja Dmowskiego, który mówi między innymi o wewnętrznych procedurach ostrożności, które powinny podjąć firmy aby zabezpieczyć się przed ryzykiem finansowym. W tym zakresie przeprowadzono wśród obecnych ankietę, która wskazała najlepsze ich zdaniem sposoby zabezpieczeń, a są to między innymi dokładna weryfikacja kontrahentów w bzach danych KRS, VIES i rejestrze podatników VAT czynnych (uważa tak 62% respondentów), swoich zwolenników miało też wynajęcie detektywa, który sprawdzi kontrahenta (23% ankietowanych), 15% ankietowanych uważa, że dobrym sposobem może być osobista wizyta w siedzibie kontrahenta. Respondenci to w największej mierze doradcy podatkowi, księgowi i pracownicy. 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Koniec z zasadą nie wprowadzania zmian do podatku dochodowego w trakcie roku podatkowego. Polsce skończył się czas… https://t.co/3IIHQuNOCZ
10hreply
RB__Poland Czy słyszeliście już o akcjach oznaczonych? Radca prawny Justyna Kyć wyjaśnia czym są i czy warto by je zaimplement… https://t.co/NcOVVDzajl
RB__Poland Posurfujemy po KRS i dostaniemy PSA dopiero w 2021 r. – wejście w życie elektronicznego postępowania przed KRS i Pr… https://t.co/kC9G6u6epA