piątek, 27 wrzesień 2019 07:05

Raport podsumowujący Forum podatkowe w Poznaniu

Forum podatkowe w Poznaniu to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Z inicjatywy Regionalnych Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Śląskiego w tym roku odbyło się w dniach 13 – 14 maja. Tematem przewodnim były podatki przyszłości. Dziś dostajemy raport, który podsumowuje to wyjątkowe zdarzenie.

Grono słuchaczy tegorocznego forum podatkowego w Poznaniu liczyło 230 osób obecnych na salach i wykładowych i ponad 2 tys. osób śledzących online bezpośrednią transmisję z obrad. To dwudniowe spotkanie wypełnione było praktyczną wiedzą, pochodzącą od ponad 50 wybitnych specjalistów, w tym dr. Andrzeja Dmowskiego, który mówi między innymi o wewnętrznych procedurach ostrożności, które powinny podjąć firmy aby zabezpieczyć się przed ryzykiem finansowym. W tym zakresie przeprowadzono wśród obecnych ankietę, która wskazała najlepsze ich zdaniem sposoby zabezpieczeń, a są to między innymi dokładna weryfikacja kontrahentów w bzach danych KRS, VIES i rejestrze podatników VAT czynnych (uważa tak 62% respondentów), swoich zwolenników miało też wynajęcie detektywa, który sprawdzi kontrahenta (23% ankietowanych), 15% ankietowanych uważa, że dobrym sposobem może być osobista wizyta w siedzibie kontrahenta. Respondenci to w największej mierze doradcy podatkowi, księgowi i pracownicy. 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przesunięcie terminów związanych ze sprawozdaniami finansowymi - Russell Bedford https://t.co/ncIFdZepDW
RB__Poland KIO wraca do orzekania - Russell Bedford https://t.co/qUHOLeSIrv
RB__Poland Tarcza antykryzysowa 4.0.  w środę znowu w Sejmie - Russell Bedford https://t.co/426PRUE6yn