wtorek, 25 czerwiec 2019 07:30

Singapur zachowuje drugie miejsce w rankingu Banku Światowego

Singapur zachował drugie miejsca pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w tegorocznym raporcie Banku Światowego „Doing Business: Training for Reform”.

Przy ogólnym wyniku 85,24, Singapur zajął pierwsze miejsce pod względem łatwości egzekwowania umów. Jeśli chodzi o ułatwienia w płaceniu podatków w tym kraju, Singapur awansował o jedno miejsce względem pozycji z zeszłorocznego badania.

17 edycja raportu Banku Światowego Doing Business ocenia regulacje dotyczące firm krajowych w 190 gospodarkach, klasyfikując je na podstawie 11 kryteriów wpływających na łatwość prowadzenia działalności w dowolnej jurysdykcji. Firmy członkowskie Russell Bedford, w tym członek Singapuru Steven Tan Russell Bedford PAC, przyczyniły się do powstania raportu, gromadząc dane na temat przepisów podatkowych, ostatnich reform i obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców i przedsiębiorstw na całym świecie.

Andrew Lim, partner zarządzający firmy członkowskiej Russell Bedford Steven Tan Russell Bedford PAC skomentował: „zachęcające jest to, że Singapur nadal utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w obszarach najbardziej bezpośredniego zainteresowania inwestorów – chroniąc interesy akcjonariuszy, egzekwując umowy, i utrzymując przyjazne środowisko biznesowe”.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland VAT na czasopisma specjalistyczne zostaje na poziomie 8% - Russell Bedford https://t.co/wKWLZbkdqR
RB__Poland Od 24 lipca br. obowiązywać będą wyższe opłaty za decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. - Russell… https://t.co/LUwuVEeYZC
RB__Poland Podatki zagraniczne: Inwestowanie w Rumunii – kwestie podatkowe - Russell Bedford https://t.co/pXOItnObtI