wtorek, 25 czerwiec 2019 07:30

Singapur zachowuje drugie miejsce w rankingu Banku Światowego

Singapur zachował drugie miejsca pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w tegorocznym raporcie Banku Światowego „Doing Business: Training for Reform”.

Przy ogólnym wyniku 85,24, Singapur zajął pierwsze miejsce pod względem łatwości egzekwowania umów. Jeśli chodzi o ułatwienia w płaceniu podatków w tym kraju, Singapur awansował o jedno miejsce względem pozycji z zeszłorocznego badania.

17 edycja raportu Banku Światowego Doing Business ocenia regulacje dotyczące firm krajowych w 190 gospodarkach, klasyfikując je na podstawie 11 kryteriów wpływających na łatwość prowadzenia działalności w dowolnej jurysdykcji. Firmy członkowskie Russell Bedford, w tym członek Singapuru Steven Tan Russell Bedford PAC, przyczyniły się do powstania raportu, gromadząc dane na temat przepisów podatkowych, ostatnich reform i obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców i przedsiębiorstw na całym świecie.

Andrew Lim, partner zarządzający firmy członkowskiej Russell Bedford Steven Tan Russell Bedford PAC skomentował: „zachęcające jest to, że Singapur nadal utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w obszarach najbardziej bezpośredniego zainteresowania inwestorów – chroniąc interesy akcjonariuszy, egzekwując umowy, i utrzymując przyjazne środowisko biznesowe”.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland @LeszekDutkiewi1 o najnowszym o rozstrzygnięciu w sprawie opinii zabezpieczającej – po ponad 3 latach wnioskodawca… https://t.co/LV09SxjNXx
1hreply
RB__Poland Polska w pierwszej dziesiątce krajów naruszających RODO - Russell Bedford https://t.co/VayaNPjkrW
6hreply
RB__Poland Samochód kupiony za gotówkę nie może być kosztem - Russell Bedford https://t.co/RVYzKtIvSQ
RB__Poland Russell Bedford International umacnia pozycję w Angoli - Russell Bedford https://t.co/sOEBWhmGPf