wtorek, 25 czerwiec 2019 07:30

Singapur zachowuje drugie miejsce w rankingu Banku Światowego

Singapur zachował drugie miejsca pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w tegorocznym raporcie Banku Światowego „Doing Business: Training for Reform”.

Przy ogólnym wyniku 85,24, Singapur zajął pierwsze miejsce pod względem łatwości egzekwowania umów. Jeśli chodzi o ułatwienia w płaceniu podatków w tym kraju, Singapur awansował o jedno miejsce względem pozycji z zeszłorocznego badania.

17 edycja raportu Banku Światowego Doing Business ocenia regulacje dotyczące firm krajowych w 190 gospodarkach, klasyfikując je na podstawie 11 kryteriów wpływających na łatwość prowadzenia działalności w dowolnej jurysdykcji. Firmy członkowskie Russell Bedford, w tym członek Singapuru Steven Tan Russell Bedford PAC, przyczyniły się do powstania raportu, gromadząc dane na temat przepisów podatkowych, ostatnich reform i obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców i przedsiębiorstw na całym świecie.

Andrew Lim, partner zarządzający firmy członkowskiej Russell Bedford Steven Tan Russell Bedford PAC skomentował: „zachęcające jest to, że Singapur nadal utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w obszarach najbardziej bezpośredniego zainteresowania inwestorów – chroniąc interesy akcjonariuszy, egzekwując umowy, i utrzymując przyjazne środowisko biznesowe”.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac
5hreply
RB__Poland Uzyskanie zgody organu spółki na dokonanie czynności prawnej przez spółkę jest również w interesie kontrahenta - Ru… https://t.co/RB8RGXVIQq
RB__Poland Dodatkowe informacje ws. wykazu podatników VAT - Russell Bedford Poland https://t.co/5JGinMFPtd
RB__Poland Russell Bedford na konferencji #Mazurytobiznes. Zobacz fotorelację: https://t.co/mHMjo3qHDd https://t.co/uh8ru9j9dt