czwartek, 23 maj 2019 21:13

Międzynarodowa Konferencja Podatkowa EMEA 2019: Nicea, Francja

Konferencja Russell Bedford International Tax and EMEA 2019 odbyła się w sercu Nicei, we wspaniałym hotelu Aston La Scala, w dniach 17-18 maja.

Konferencja, która osiągnęła rekordową liczbę uczestników z ponad 100 delegatami, obejmowała sesje tematyczne, warsztaty prowadzone przez wysokiej klasy prelegentów branżowych, jak również networking dla naszych firm członkowskich z całego świata.

Po powitalnej prezentacji poprowadzonej przez CEO grupy Stephena Hamleta, oraz prezentacji regionalnej dyrektora EMEA, Klausa-Petera Hillebranda, konferencja rozpoczęła się sesją na temat wyzwań podatkowych gospodarki cyfrowej autorstwa Paula Gisby, starszego menedżera w Accountancy Europe.

Następnie Xavier de Sarrau, partner generalny w kancelarii Gordon S. Blair, omówił przyszłość rajów podatkowych i korzyści podatkowe Monako.

Aynsley Damery, dyrektor generalny i założyciel Clarity – sponsora tegorocznej konferencji – podzielił się radami na temat tego, jak zostać firmą doradczą w branży IT.

Najnowsze firmy członkowskie Russell Bedford z Tirany (Albania), Groningen (Holandia) i Chicago (Stany Zjednoczone) zaprezentowały swoje firmy i przedstawiły plany na przyszłość związane z członkostwem w grupie.

Jeremy Mindell, dyrektor Primondell, rozpoczął program popołudniowy sesją podsumowującą „Aktualne międzynarodowe problemy podatkowe”. Następnie Hari Hundle i John Pantekekidis z TwinFocus Capital przeprowadzili dyskusję pod tytułem: „Reprezentowanie globalnego biura rodzinnego UHNW w XXI wieku – wyzwania i szanse na przyszłość”.

Ostatnią sesję dnia poprowadzili Laëtitia Villain i Jean-François Chronowski z Pyramide Conseils, z Lyonu. Laëtitia i Jean-François omawiali podatki we Francji i konsekwencje jakie spotykają nierezydentów przy inwestowaniu we francuskie nieruchomości.

Piątkowy program towarzyski odkrywał przed gośćmi prawdziwy smak Nicei, dając im możliwość nawiązania kontaktu z kolegami w relaksującej atmosferze, przy drinku i kolacji, w klimatycznej francuskiej restauracji przy plaży.

Sobotni poranek rozpoczął się zabawną i wnikliwą sesją: „Przełącz relacje na dochody, referencje i wyniki” Itzika Amiela, światowego lidera w dziedzinie sieci, osobistego brandingu i kapitału relacji. Itzik połączył sesję inauguracyjną z warsztatem: „Zostań Autorytetem: wyróżnij się, poszerz zasięg i rozwijaj swoją praktykę”.

Inne warsztaty obejmowały „DAC6: wdrażanie nowych unijnych zasad ujawniania informacji podatkowych”, dostarczone przez Stephana Strothenke i Victorię Willcox-Heidner z firmy członkowskiej Russell Bedford w Halle Westfalen, Niemcy, i Jose Luisa Gomeza, z firmy członkowskiej z Madrytu, AG Consultores.

Po przerwie na kawę Paul Thompson, dyrektor EFAA, poprowadził warsztaty „SME audyty – wyzwania i spostrzeżenia”, podczas gdy Steve Horn z Williams Benator & Libby, Atlanta i Jas Dhillon z londyńskiej firmy członkowskiej Lubbock Fine, zorganizowali warsztaty, podczas których delegaci uczestniczyli w międzynarodowym studium przypadku podatkowego dotyczącego podatków konsumpcyjnych.

Po obiedzie odbyły się kolejne sesje warsztatowe do wyboru, w tym prowadzony przez Angusa Farra z Training Counts „Umiejętności negocjacyjne: czy masz to, czego potrzeba?”, a także „Zmiany podatkowe w USA i Kanadzie wpływające na globalnych podatników”, pomysłu Domingo Alonso, Alonso & Garcia (miami) oraz Armando Iannuzzi z KRP (Toronto).

Angus Farr zamknął profesjonalny program sesją zatytułowaną „Życie jest boiskiem – sześć elementów, którymi należy zarządzać w scenariuszu prezentacji”, gdzie podzielił się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi prezentacji i zaangażowania odbiorców.

Ostatni wieczór konferencji obejmował kolację i muzykę w tradycyjnej francuskiej restauracji Le Ligure. Bliskie związki i naturalna interakcja między członkami sprawiają, że konferencje Russell Bedford są wyjątkowe. Stephen Hamlet, dyrektor generalny sieci, podsumował wydarzenie, mówiąc: „Kiedy konferencja dobiega końca, zawsze są dwie emocje. Pierwsza to satysfakcji z tego, jak dobrze potoczyło się to wydarzenie. Druga to uczucie smutku, że to już koniec. Kilku członków podeszło do mnie w ostatnią noc, mówiąc, że nie chcą, żeby to się skończyło. Dla mnie to najlepsze podsumowanie!”

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Podatki zagraniczne: Inwestowanie w Rumunii – kwestie podatkowe - Russell Bedford https://t.co/pXOItnObtI
RB__Poland Kontrowersyjna zmiana w artykule 37a kodeksu karnego w Tarczy 4.0. - Russell Bedford https://t.co/lPAr7H4mU2