czwartek, 06 wrzesień 2018 06:46

Interaktywne formularze CIT-TP i PIT-TP już dostępne

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami MF poinformowało, iż są już dostępne interaktywne formularze CIT-TP i PIT-TP.

Formularze te stanowią urzędową formę sprawozdania uproszczonego, do złożenia którego zobowiązani są podatnicy objęci obowiązkami w zakresie przygotowywania dokumentacji (dotyczy tych jednostek, w których przychody lub koszty za poprzedni rok podatkowy przekroczyły 10 mln EUR).

Termin na złożenie sprawozdania uproszczonego za rok 2017 mija z dniem 30 września 2018 r. Niektórzy podatnicy wykonali ten obowiązek już wcześniej, składając CIt-TP lub PIT-TP wraz z deklaracją roczną. Trochę wątpliwości w tym zakresie spowodowanych było pierwotnie proponowanym rozwiązaniem, w którym sprawozdanie uproszczone stanowić miało załącznik do deklaracji rocznej w podatku dochodowym. Aktualnie dostępne formularze pozwalają na złożenie uproszczonego sprawozdania niezależnie od deklaracji rocznej, bez konieczności korekty.

Linki bezpośrednio do formularzy:

CIT-TP https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1481810/CIT-TP(2)_v1-0E.pdf

PIT-TP https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1481810/PIT-TP(2)_v1-0E.pdf

Masz pytanie z zakresu cen transferowych?

rafal dabrowski1

Warszawa

Rafał Dąbrowski

Kierownik Deparamentu Podatków
tel: 22 276 61 84
email: rafal.dabrowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Rozprawy bardziej punktualne, ale mniej kulturalne – Obywatelski Monitoring Sądów 2021 - Russell Bedford https://t.co/8dhPH6NVKI
RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs